Abd ve Ab ile teh-dit etti

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul’da yapılan usulsüzlüğün ortaya çıkmasıyla birlikte CHP’de panik giderek arttı. Bu da CHP’li siyasetçilerin açıklamalarına yansıdı. Tehdit üzerine tehditlerde bulunan CHP’li yöneticilere son örnek CHP Grup Başkanvekili Engin Altay oldu. Seçimler üzerinden Türkiye’yitehdit eden CHP’li Altay dış müdahaleye göz kırptı.

CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nun medyayı tehdit etmesinden sonra bir tehdit skandalı daha patladı! Sandıktaki usulsüzlüklerin ortaya çıkmasından sonra hukuki süreç başlayınca köşeye sıkışan CHP, çareyi dış müdahalelere göz kırpmakta buldu.

EKONOMİK VE ASKERİ YAPTIRIMLA TEHDİT ETTİ

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul milletvekili Engin Altay, AK Parti’nin seçimlerdeki usulsüzlüklerle ilgili meşru itiraz hakkını kullanmasından rahatsız oldu! Sandıktaki organize vurgunu ortaya çıkan CHP’nin İstanbul milletvekili Engin Altay, AK Parti’nin bu süreci sürdürmesi halinde diğer ülkelerin rahatsız olacağını ve Türkiye’yi “ekonomik ve askeri yönden” zorda bırakacağını belirterek askeri ve ekonomik yaptırım göndermesinde bulundu.

Engin Altay şu ifadeleri kullandı;

“Bütün dünya takip ediyor. Devlet gücüyle böyle bir basınçla şu anda Ak Partinin arka bahçesi gibi çalışan YSK ve AA’yla seçimin sonucunu değiştirecek bir tablo yaşatmak ne Ekrem İmamoğlu’na kaybettirir ne CHP’ye kaybettirir ama Erdoğan ve Türkiye’ye çok şey kaybettirir. Dünyada artık tek baımıza yaşamıyoruz. Dünya milletler ailesi dünyada artık bir bütün. Adam buza sıkışmış bir balinaya odaklanırken demokrasisi aksayan bir ülkeyle kimse ilişkisini devam ettirmez. Bizim Türkiyede demokrasinin rafa kaldırılması ekonomimizde, askeri ilişkimizde ve siyasi ilişkimizde telafisi olmayan yaralar açar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir