Abd protestoları hız kazanıyor

Haydut devlet Amerika Birleşik Devleti’ni protestolar dünyanın dört bir yanında devam ediyor. Türkiye’den başka ABD ile Rusya ilişkileri de hemen her dönemde gerginliklere sahne olmuştur. Ancak içinde bulunduğumuz son yıllar, özellikle ABD’nin Orta Doğu hakimiyet ve Rusya’nın Akdeniz üstünlük çabalarına sahne oldu. Bu durum da iki ülke arasında görülmemiş siyasi-ekonomik gerilimlere neden oldu.

ABD’nin yaptırımları ile devam eden bu sürece Ruslar büyük tepki gösterdi: Halk ülkenin belli başlı kentlerinde Apple marka ürünleri parçaladı, dolarlarını yaktı.

SERT ABD PROTESTOSU

Rusya’da Putin destekçisi bir grup, bir araya gelerek bir video hazırladı. Bu videoda ABD’ye tepki öne çıakrken Washington’un uyguladığı politikalara tepki gösterildi. Videoda bir grup kadının elinde Apple marka tableti parçaladığı görülürken, kadınlardan birinin hırsını alamayarak telefona silah ile vurduğu görülüyor.

Videonun ilerleyen kısımlarında ise bir başka grubun açıklama yaparak ABD’ye tepki gösterdiği ve içinde ateş yanan bir kovaya ABD Dolarları attığı görülüyor. Kadınların yanan kovayı dolarlarla doldurduğu sırada “bizim dolarla işimiz yok, rubleyi seviyoruz” dediği duyuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir